Australia mposhti 0-1 Tunizinë falë një goli të shënuar nga Mitchell Duke në mesin e pjesës së parë. Sulmuesi 31-vjeçar që aktivizohet në Japoni, realizoi një gol shumë të bukur me kokë, i cili i dhuroi Australisë pikët e para në grupin D.

Tunizia luftoi fort, ushtroi presion dhe krijoi disa mundësi të mira, por lojtarët e Jalel Kadri nuk ia dolën ta mposhtnin portierin Matheë Ryan. Francë-Danimarkë është përballja tjetër e raundit të dytë në këtë grup, sfidë që fillon në orën 17:00.

Grupi D kryesohet momentalisht nga Franca dhe Australia me nga tri pikë, ndërkohë që Tunizia dhe Danimarka numërojnë nga një pikë për momentin.

Kupa e Botës
Katar 2022
Grupi D

TUNIZI-AUSTRALI 0-1 (Mitchell Duke 23′)