Pep Guardiola dëshiron një operacion të madh pastrimi në Manchester City këtë verë dhe deri në shtatë lojtarë mund të largohen nga klubi.
Bernardo Silva është nën kontratë me Manchester Cityn deri në vitin 2026, por thuhet se është i shqetësuar dhe kërkon një ndryshim ambienti.

Ka zëra për një klauzolë lirimi prej 50 milionë euro në kontratën e tij dhe portugezi e konsideron Barcelonën si një opsion të mundshëm.
Sa i përket Kevin De Bruyne, ka interes nga Arabia Saudite për ta bërë atë emrin më të madh për t’iu bashkuar ligës që nga Cristiano Ronaldo.

Kalvin Phillips po largohet nga West Ham pas një huazimi që nuk shkoi mirë. Dhe ka një surprizë në listë: Kyle Walker mund të humbasë vendin e tij sepse talentët e rinj si Rico Lewis po rriten.

Matheus Nunes erdhi nga Wolves verën e kaluar, por nuk i ka bërë përshtypje. Kjo mund të thotë se edhe ai do të largohet së shpejti nga Etihad Stadium.Joao Cancelo është një tjetër lojtar i huazuar që ka disa telashe në Barcelonë, nuk është sekret që City është i gatshëm ta shesë atë.

Stefan Ortega dëshiron të qëndrojë te City, por po mendon edhe largimin. City i ofroi atij një zgjatje të kontratës, megjithatë, ai preferon të luajë rregullisht në vend që të jetë një portier rezervë. /Telegrafi/