Nëse shumë prej nesh ka nisur që të nxjerrë nga gardëroba rrobat e dimrit, por për të dashurën e Valentino Rossi, Sofia Novello është ende verë dhe ajo po shijon rrezet e diellit në Maldive.

Bukuroshja, javën e fundit ka qenë shumë aktive në rrjetet sociale ku nuk kanë munguar fotot provokuese në të cilat nxjerrë në pah format perfekte trupore. Kështu ka bërë edhe në foton e fundit. Toples, ngjyrë çokollatë dhe mjaft provokuese. Ndjekësit nuk kanë nguruar që të komentojë, duke vlerësuar maksimalisht format trupore të Novellos.

Valentino Rossi nuk është i zoti vetëm në gara me motorra, por është mbi të gjitha edhe një djalë me shumë gusto.