Mike Tyson ka ende fuqi të çmendur grushtuese edhe në moshën 56 vjeçare. Tyson është ish-kampioni i botës në peshat e rënda dhe ishte i njohur për fuqinë e tij pasi fitoi 44 nga 50 ndeshjet e tij profesionale me nokaut.

Gjatë kulmit të tij, ‘Iron Mike’ ishte një kundërshtar i frikshëm që mund të përfundonte çdo luftë me një grusht.

Tani, edhe pse është 56 vjeçar dhe nuk ka luftuar profesionalisht që nga viti 2005, Tyson ende stërvit dhe disa pamje nga një seancë stërvitore e fundit u publikuan në rrjetet sociale. Të thuash se ai ende ka fuqinë e tij është një nënvlerësim.

Në video, Tyson po i godiste pajisjet stërvitore dhe ishte mjaft i shpejtë me duart e tij, gjë që befasoi shumë fansa në komente.

Shumë pretenduan se Tyson është boksieri më i frikshëm dhe më i fuqishëm i të gjitha kohërave, ndërsa të tjerë thanë se ndjehen keq që trajneri duhet të mbajë pajisjen dhe ta lërë ‘Iron Mike’ të godasë me të gjithë fuqinë.

Tyson ende duket se ka fuqinë e tij dhe një pjesë të shpejtësisë së tij të vjetër, por duket e dyshimtë se do ta shohim përsëri në ring. Kjo përkundër faktit se ai pati një ndeshje ekspozite kundër Roy Jones Jr. në nëntor 2020, në një ndeshje shumë të shumëpritur që përfundoi në barazim.