Muajin e kaluar fitoi ndaj çekut Pavel Sour dhe kjo ka qene e gjashte fitore rradhazi ne po kaq ndeshje te zhvilluara, çka ka bere qe ai te ngjitet ne vendin e 157-te ne ranglisten boterore. E kemi fjalen per boksierin shkodran Nelson Hysa i cili po behet gati per ndeshjen e rradhes.

Ajo do te zhvillohet me 17 mars ne Tirane. Kete gje e ka zbuluar ne menyre ekskluzive per gazeten “Shkodra Sport” vete boksieri shkodran i cili deklaroi: “Mund te zbuloj ekskluzivisht per ju se me 17 mars ne Tirane do te kem nje sfide shume te forte ne nje mbremje te veçante dhe ndeshja ime do te jete kryesorja e saj.

Une njekohesisht besoj se nje nga Federatat me kryesore te botes do te ofroje per ne nje rrip shume prestigjioz dhe e mirepres kete vendim te saj, por nga ana tjeter po stervitem fort qe te jem ne nje forme sa me te mire”.

Synimet e Hyses jane te qarta: Te futet brenda ketij viti brenda 100-shes se botes. Ai ne prononcimin e tij shton: “Po bejme me te miren e mundshme qe te sjellim ndeshja te verteta te boksit profesionist. Kete po e bejme me nje staf shume te pergatitur.

Do te bejme nje mbremje vertete magjike muajin e ardhshem ne Tirane teksa organizatori i ketij eventi eshte z. Taulant Stermasi, me te cilin kam shume kohe qe po punoj dhe ai po merret me mua. Une gjej rastin ta falenderoj dhe me e pergezu per ate event qe po ben”./SHKODRA-SPORT.COM/