“E kishim pergatitur ashtu si duhet kete ndeshje, por nuk na ecen shume gjera. Kishim probleme ne mbrojtje dhe atyre iu shtuan edhe ato ne sulm. Une dua te pergezoj ekipin e Kamzes sepse kane nje ekip me solid se ne dhe elementet e tij jane te sprovuar ne kampionatin shqiptar.

Kamza e filloi me mire ndeshjen ndersa ne vonuam te hynim ne loje dhe duke ndodhur keshtu, dolen pastaj problemet tona me gabimet e bera sepse lojtaret donin te benin gjera qe nuk munden t’i bejne. Ishte nje dite “jo” per ne.

Nuk ka patur asnje shenje nenvleresimi. Nese trajneri Llazani i Kamzes e ka thene kete gje, mesa duket ka qene ketu gjate javes dhe e ka pare kete gje tek ne, atehere ok. Por une nuk mendoj se kemi luksin per ne nenvleresuar asnje kundershtar, qofte te kreut te renditjes, apo te fundit”- eshte shprehur Bekteshi.

Te plote prononcimin e trajnerit te Vllaznise mund ta ndiqni ne kanalin zyrtar te gazetes “Shkodra Sport” ne youtube duke klikuar ne linkun e meposhtem: