Vllaznia e volejbollit te meshkujve eshte rikthyer serish tek fitorja ne kampionat duke fituar me rezultatin 3-0 ndaj Elbasanit ne ndeshjen e vlefshme per Kupen e Shqiperise. Ajo eshte luajtur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” dhe eshte dominuar ne te gjitha drejtimet nga kuqeblute.

Dy setet e para nuk kane patur shume histori dhe vendasit i kane fituar ata krejt lehtesisht ndaj nje Elbasani inekzistente i cili ne setin e pare shenoi vetem 12 pike dhe ne te dytin 13.

U mendua se ndeshja do te mbyllej shpejt por nuk do te ndodhte keshtu. Shkodranet e menduan te lehte por Elbasani reagoi duke qene vazhdimisht ne udheheqje te rezultatit, madje ne fund do te udhehiqte 23-21 duke krijuar idene e rihapjes se ndeshjes.

Por nuk do te ndodhte keshtu sepse Vllaznia reagoi dhe jo vetem arriti te barazonte ne 23-23, por edhe ta fitonte kete set 25-23, ne kete menyre edhe krejt ndeshjen me rezultatin e paster 3-0.

Ne kete menyre pas fitores 3-0 javen e pare ndaj Skenderbeut dhe humbjen 2-3 javen e dyte ndaj Erzenit, vjen kjo fitore qe e ngjit Vllaznine ne kuoten e 7 pikeve duke qene brenda objektivit te saj per te shkuar ne gjysmefinale te Kupes se Shqiperise./SHKODRA0-SPORT.COM/