Vllaznia ne basketboll per femra ka marre nje fitore me shume vlere mbremjen e sotme ne ndeshjen e prapambetur ndaj Teutes, rivales se saj per vendin e katert- Teutes. Ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi” vajzat kuqeblu kane fituar me rezultatin 60-48.

Ato e kane filluar mire ndeshjen dhe ne perioden e pare kane udhehequr 18-13. Ne te dyten e thellojne epersine deri ne 10 pike diference, por ne fund vijne disa gabime dhe dy ekipet shkojne ne pushimin e ndeshjes me rezultatin 32-30 ne favor te Vllaznise.

Perioda e trete nuk nis mire per ekipin shkodran dhe eshte Teuta qe permbys shifrat duke udhehequr rezultatin per 2-3 minuta por jo me shume. Vendaset do te mbyllin kete 10 minutesh me rezultatin 46-40.

Por nderkohe, ne te treten gjithçka flet per to dhe gradualisht vijne duke e rritur epersine dhe ne fund gjithçka do te mbyllej me rezultatin 60-48 ne favor te Vllaznise qe merr nje fitore me shume vlere duke perforcuar pozitat e saj ne vendin e katert te renditjes./SHKODRA-SPORT.COM/