Futbollistet e Vllaznise kane patur “mysafire” te veçante ne stervitjen e sotme. Nje pjese e tifozeve te grupimit “Vllaznit Ultras” kane ndjekur te gjithe seancen stervitore te pasdites, seance kjo e zhvilluar ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Tifozet kishin vendosur edhe nje banderole ne shkallet e stadiumit, ne te cilen shkruhej: “Luftoni per qytetin”. Ne fund te seances nderkohe nuk kane munguar edhe brohoritjet dhe flakadanet kuqeblu te cilet kane krijuar nje atmosfere shume entuziaste.

Vete lojtaret jane ndier mire nga prania e ketij grupimi ne stervitje, çka tregon se ata nuk jane te vetem ne misionin qe kane marre persiper per te risjelle titullin kampion pas plot 23 vitesh ne Shkoder.

Nderkohe tifozet nga ana tjeter, u kane premtuar futbollisteve te ekipit te tyre te zemres se do te jene te shumte ne numer mbremjen e se dieles ne stadiumin “Air Albania” per t’i mbeshtetur ne ndeshjen gjysmefinale ndaj Egnatias./www.shkodrasport.com/