Vllaznia dhe Dinamo e kane mbyllur ne barazim pjesen e pare te ndeshjes qe po luhet ne “Loro Boriçi”.

Pavaresisht ndonje rasti te krijuar nga te dy ekipet, kjo pjese eshte mbyllur e bardhe pa gola, 0-0.

Duhet veçuar nje goditje e bukur me koke e Zogajt, nje tentative e Shetes per te larguar topin nga zona e tij teksa perpak shkaktoi autogol apo dhe nje goditje denimi e Sefes qe rrezikoi porten e Sherrit.

Megjithate ne fund asnje gol i shenuar dhe per me teper, nje loje jo shume bindese qe ka lene te pakenaqur tifozet e pranishem ne stadium.

Formacionet:

Vllaznia: Sherri, Gocaj, Ignat, Zeqaj, Gurishta, Krymi, Tafili, Ruqi, Lika, Zogaj, Zhunior.

Trajner: Hasan Lika

Dinamo: Laço, R.Nuriu, Muça, Sheta, Selimaj, R.Nuriu, Topalli, Sefa, Puci, Prendi, Lala.

Trajner: Igli Allmuça