Vllaznia do te luaje diten e neserme ne oren 14:00 ndaj Kastriotit ne “Elbasan Arena” sfiden e rradhes per kampionat, ate te javes se 32-te te “Abissnet Superiore”. Si rrjedhoje ne kete pragndeshje sot duhej te kishte konference per shtyp ne kampin shkodran.

Por zyra e shtypit prane Klubit te Futbollit Vllaznia ka njoftuar, duke kerkuar edhe mirekuptimin e mediave, se sot nuk do te kete konference per shtyp ashtu siç ndodh zakonisht.

Arsyeja nuk eshte dhene, por kuptohet lehte qe nje vendim i tille eshte marre per ta lene skuadren dhe stafin teknik te punoje ne qetesi, per me teper pas “tronditjes” se marre ne ndeshjen e fundit ndaj Egnatias.

Si rrjedhoje trajneri Sedloski nuk do jete sot para gazetareve ashtu siç ndodh zakonisht sepse ka nevoje te reflektoje per situaten e krijuar. Skuadra po kalon momente te veshtira duke rrezikuar seriozisht edhe arritjen e objektivit te saj minimal, kualifikimin ne Kupat e Europes, prandaj dhe do te punojne ne qetesi.

Per ta eshte shume e rendesishme qe neser te rikthehen tek fitorja ne sfiden ndaj Kastriotit, ndonese kjo gje nuk do te jete e lehte sepse kuqeblute do kene edhe disa mungesa te rendesishme./SHKODRA-SPORT.COM/