Diten e shtune, Vllaznia ne futboll per femra do te prese ne “Reshit Rusi” rivalen e saj kryesor, skuadren e Apolonise, ne ndeshjen qe mund te vendose perfundimisht fatet e titullit kampion.

Takimi eshte vendosur qe te luhet ne oren 12.30 dhe sigurisht qe pritet me shume interes nga te dy skuadrat. Aktualisht eshte ekipi shkodran me dy pike me mire ne renditje sesa fieraket.

Per kete arsye, Vllaznia e trajnerit Nikolin Leka do te kerkoje vetem fitoren, per te mbyllur keshtu historin e titullit kampion edhe per kete sezon.

Shkodranet duan edhe “te marrin hak” sepse ne ndeshjen e fazes se pare, ate te luajtur ne Fier, kane patur shume probleme me gjykimin dhe ne fund u pat sigluar rezultati i barabarte 1-1.

“Shkodra Sport” ua risjell edhe njehere ne vemendje mizorine e arbitrimit ne ate ndeshje, permes videos se meposhtme: