Watfordi ka bërë ndryshime në krye të pankinës. Klubi anlgez ka shkarkuar nga detyra Rob Edwards-in.

39-vjeçari u emërua trajner në muajin korrik, ndërsa sot, vetëm 3 muaj më pas është larguar nga stoli i Watford-it.

Rei Manaj nuk ka pritur shumë për të mësuar emrin që do të drejtojë skuadrën. Një ballkanas vjen në krye.

Bëhet fjalë për kroatin Slaven Biliç, i cili më parë ka drejtuar Kombëtaren e Kroacisë dhe Beshiktashin, si dhe ka një përvojë në në Angli, ku ka qenë trajneri i West Bromwich Albionit dhe West Ham-it.