Tifozët e Liverpulit u tronditën përpara pak ditësh, kur Jurgen Klop lëshoi deklaratën e bujshme se do të largohet në fund të sezonit, por duket se një tjetër deklaratë ka luajtur themelet e klubit.

Bëhet fjalë për kapitenin Virxhil Van Dajk, i cili pas fitores me Noruiç në Kupën FA, u shpreh se dhe e ardhmja e tij nuk është e sigurt nëse do të jetë sërish në “Anfield”.

“E ardhmja ime? Kjo është një pyetje e madhe. Nuk e di. Klubi do të ketë shumë punë.

Ata nuk duhet të ndryshojnë vetëm trajnerin, por edhe stafin. Ka shumë gjëra që duhet të ndryshojnë. Jam kures