Vllaznia eshte e fokusuar per momentin tek ndeshja e se merkures per kupe ndaj Partizanit ku do te kerkoje te ruaje avantazhin 3-1 te krijuar qe nga çerekfinalja e pare dhe te kualifikohet per ne turin tjeter.

Por nderkohe, nje sy shkodranet e kane edhe tek kampionati ku ende nuk jane aty ku duhet dhe per momentin jane ne vendin e katert te renditjes dhe sfida e rradhes per ta do te jete nje ballafaqim shume i veshtire, pikerisht ne Laç ndaj skuadres vendase.

Sektori i Garave prane Federates Shqiptare te Futbollit ka caktuar edhe datat dhe oraret per te gjitha ndeshjet e javes se 26-te qe eshte edhe e parafundit e fazes se trete te “Abissnet Superiore”.

Keshtu, ndeshja ne Laç do te luhet diten e diele duke filluar nga ora 13.00 dhe mund te jete nje ballafaqim qe do te vendose shume gjera per te dy ekipet. Ja kalendari i plote i ndeshjeve te kesaj jave:

Java 25

Te shtunen

Bylis- Tirana ora 13.00

Erzeni- Kukesi ora 16.00


Te dielen

Laçi- Vllaznia ora 13.00

Egnatia- Teuta ora 13.00

Partizani- Kastrioti ora 16.00