“Air Albania” fiton sërish ndaj rivalit të saj kryesor, ekipit MFC Panthers dhe tashmë titulli kampion është thuajse një formalitet teksa i duhet të marrë edhe vetëm një pikë në katër ndeshjet e mbetura për të siguruar edhe matematikisht titullin kampion.

Ndërkohë duke përfituar nga humbja e MFC Panthers, ekipi i “Manchester United” pas fitores këtë javë 4-3 me ekipin e Gurit të Zi, është ngjitur në vendin e dytë të renditjes, vend që do të synojë ta mbajë deri në fund.

Gara pritet të vazhdojë e fortë, megjithatë tashmë thuajse janë përvijuar edhe verdiktet e këtij kampionati ku gara e vetme duket se do të jenë ajo për vendin e dytë në renditje.

Rezultatet e javës së 10-të

Vllaznimi – Don bosko 9-4

Manchester – Gur i Zi 4-3

Olimpik – Shqiponja 3-4

Air Albania – Panthers 3-1

Renditja :

1. Air Albania 30 pike

2. Manchester 18

3. Panters 17

4. Shqiponja 15

5. Vllaznimi 13

6. Don Bosko 12

7. Gur i Zi 10

8. Olimpik 3