‘Abissnet Superiore’ pas ndalesës që prej 22 dhjetorit të shkuar do ti paraprijë të premten një kalendari të ngjeshur sportiv sezonal. Kështu fill pas ndeshjeve të javës së 16-të, në radhë është Kupa e Shqipërisë me ndeshjet e vajtjes për 1/8-at e edicionit të 71-të të saj. Ajo do ti luajë ndeshjet të martën e 17 janarit dhe të mërkurën më datë 18 janar.

Ndërkaq Departamaneti i Garave në FSHF ka gati edhe programin e javës së 17-të Abissnet Superiore. Ajo zhvillohet e shpërndarë të shtunën dhe të dielën e ardhëshme.

Kesisoj Vllaznia fillimisht do te luaje te marten me date 17 janar ne ora 13.00 ne Ballsh ndaj Bylisit ndeshjen e pare te turit te dyte te Kupes se Shqiperise dhe pas 4 ditesh do te luaje me pas sfiden e javes se 17-te per kampionat ndaj Laçit ne Shkoder.


Java e 17-të, 21 janar 2023

Kastrioti- Partizani 13:00 (Kamëz)

Vllaznia- Laçi 16:00

Tirana- Bylis 16:00

22 janar:

Kukësi- Erzeni 13:00

Teuta- Egnatia 16:00