Enea Mihaj nis një kapitull të ri në karrierën e tij.

Qendërmbrojtësi është larguar nga klubi grek i PAOK.

Lojtari i kombëtares shqiptare është zyrtarizuar në klubin e ri, në kampionatin portugez.

Mihaj ka nënshkruar një kontratë të vlefshme për tre vite me Famalicao dhe është gati për aventurën e re.