Kristian Demaj: Medalja e artë në “Gongun e Artë”, sukses I madh

Për boksierin e Vllaznisë dhe të ekipit tonë kombëtar Kristian Demaj, suksesi që ekipi jonë kombëtar arriti në “Gongun e Artë” turneun e rëndësishëm që u zhvillua në Shkup të Maqedonisë pak ditë më parë, është për t’u veçuar. “Kemi marrë pjesë me 4 boksierë, nga të cilët u siguruan dy medalje të arta e një e argjendtë, ky është një sukses I madh për boksin shqiptar sepse pjesmarrës në këtë aktivitet ishin 14 shtete”-ka thënë ai për www.shkodraport.com.

Bilali, Sina e Demaj, finalistë në “Gongun e Artë”

Tre boksierët e kombtëtares shqiptare të boksit, Asmer Bilali, Serxhio Sina e Kristian Demaj, kanë mundësinë të fitojnë vendet e para dhe medaljet e arta në turneun që po zhvillohet në Shkup të Maqedonisë dhe që emërtohet "Gongu i Artë".

Lajmi i fundit: Asmer Bilali e Kristian Demaj, medalje të arta në “Gongun e...

Dy boksierët shkodranë, Asmer Bilali dhe Kristian Demaj i kanë sfiduar të gjithë kundërshtarët në peshat e tyre dhe kanë zënë vendet e para duke marrë edhe medaljet e arta në "Gongun e Artë". Ndeshjet finale të këtij aktiviteti të rëndësishëm që u zhvillua për tre ditë me rradhë në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup në këtë mënyrë janë konkretizuar me sukses për dy boksierët e Vllaznisë.

Boks, Bilali fiton ndeshjen e parë në “Gongun e Artë”

Kanë startuar pasditen e djeshme në Shkup të Maqedonisë ndeshjet e ditës së parë të turneut të rëndësishëm "Gongu i Artë" ku marrin pjesë boksierë nga shumë vende të botës, ndër to edhe katër nga Shqipëria. Në ndeshjet e kësaj dite, bie në sy fitorja e boksierit shkodran Asmer Bilali ndaj një boksieri maqedonas.

Kombëtarja e boksit pjesmarrëse në “Gongun e Artë”

Kombëtarja shqiptare e boksit do të marrë pjesë në turneun e rëndësishëm që do të zhvillohet në datat 10-12 nëntor në Shkup të Maqedonisë. Turneun “Gongu i Artë” është i njohur për shqiptarët dhe shkodranët sepse ka patur pjesmarrje të vazhdueshme në të por duhet pranuar se këtë vit, pjesmarrja është shumë e gjerë nga shumë shtete të botës.

Zef Gjoni: Klubi shumësportësh Vllaznia në gjendje “kome”

Trajneri i njohur i Vllaznisë në boks Zef Gjoni është i shqetësuar për mënyrën si po shkojnë punët në klubin shumësportësh Vllaznia. Drejtuesit e Bashkisë sipas tij e kanë lënë krejtësisht pas dore këtë klub ngaqë janë të fokusuar tërësisht tashmë tek futbolli ku po financojnë me shuma të mëdha. Duke folur në lidhje më këtë situatë, ai ka thënë: "Bashkia e ka harruar shumësportëshin shkodran. Ky klub është në gjendje "kome". Askush nuk e ka mendjen se çfarë bëhet aty.

Bilali e Demaj, pjesmarrës në “Gongun e Artë”

Boksieret kampione te Vllaznise Asmer Bilali dhe Kristian Demaj do te jene pjese e ekipit tone kombetar te boksit qe do marre pjese ne aktivitetetin shume te rendesishem qe do zhvillohet ne Shkup te Maqedonise javen e ardhshme. Lista perfundimtare e ketij ekipi ende nuk eshte perfunduar por dy shkodranet jane te sigurte qe do marrin pjese sepse gezojne nje forme shume te mire sportive.

Zef Gjoni: Vllaznia e meritoi titullin kampion. Bushati, rritu edhe pak!

Akuzat e ish-nxënësit të tij, sportistit që e ka kaluar nëpër duart e tij, e kanë shqetësuar jo pak atë. Zef Gjoni I është gëzuar titullit të 17-të kampion të vendit në boks por natyrisht dje në mëngjes nuk është ndjerë mirë kur ka lexuar një deklaratë të Sead Bushati, zëvendëtsrajnerit të Tiranës qëdeklaronte se Vllaznia e vodhi titullin kampion. Prandaj dhe ka vendosur t’I përgjigjet. Jo direkt atij por për t’u thënë të gjithë se kush është Vllaznia dhe çfarë ka dhënë ajo për boksin shqiptar gjithë këto vite nën drejtimin e tij. Ja intervista e plotë e Zef Gjonit dhënë për gazetën tonë:

Lajmi i fundit: Vllaznia kampione për të 18-tën herë në boks

 

Ka përfunduar pak çaste më parë kampionati kombëtar i boksit për të rritur i cili u zhvillua për tre ditë me rradhë në qytetin e Durrësit. Vllaznia e Shkodrës me meritë është shpallur kampione e vendit duke zënë vendin e parë në renditjen ekipore para Tiranës që u rendit e dyta dhe ekipit privat Enea që u rendit i treti.

Rikard Lekaj, paraqitje dinjitoze në Botërorin e Kick- Boksit

Shqipëria është shumë pranë arritjes së një rezultati historik në sportin e Kick Box. Kuqezinjtë po marrin pjesë në Kampionatin Botëror në Maqedoni që ka nisur para disa ditësh dhe tashmë është drejt përfundimit. Pjesë e Kombëtarës tonë është edhe shkodrani Rikard Lekaj. Ai garon në peshën 70 kilogram. Lekaj në ndeshjet e zhvilluara deri tani në Shkup ka bërë një paraqitje të shkëlqyer teksa ka arritur të kualifikohet mes 8 më të mirëvë të Kick Box të gjithë botës.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Federata vjen me një tjetër risi. Kompeticioni i ri për femrat...

Futbolli i femrave nuk do ta nisë vitin me ndeshjet e Kupës së Shqipërisë si çdo vit tjetër, pasi Federata ka menduar për një...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR