KRYESORE

Ylvije Boriçi, shahistja më e suksesshme shkodrane: 11 trofe me Vllazninë

4 tituj kampionë si individ, 5 të tjerë duke kontribuar për Vllazninë dhe po ashtu, edhe 2 Spartakiada Kombëtare. Në total bëhen 11 trofe të fituara gjatë karrierës së saj. Bëhet fjalë për shahisten Ylvije Boriçi e cila kësisoj...

Kushte ekstreme të motit në MLS/ Ish-ekipi i Gashit luan në -27 gradë

I ftohti ekstrem që ka pushtuar Amerikën së fundmi ka lënë gjurmët e tij edhe në kampionatin Amerikan të futbollit. Në sezonin e ri që sapo ka nisur në MLS, është luajtur në kushte ekstreme ndeshja mes ish-skuadrës së...

Futbollisti në fushë me brisk, lëndon kundërshtarët / VIDEO

Pamje të frikshme dhe të pabesueshme ato që vijnë nga Turqia, nga një ndeshje e kategorisë së dytë të futbollit. Në sfidën mes Sakaryaspor dhe Amedspor, lojtari i kësaj të fundit, Mansur Calar, ka zbritur në fushë me një...

VIDEO/ Goli i parë në Spanjë që ‘çmendi’ një komb, 25 milionë kinezë në...

Espanjoli arriti të fitonte këtë javë në shtëpi përballë Valdolidit me rezultatin 3-1. Më shumë se rezultati që nuk duket se përbën një çudi të madhe, një rëndësi të veçantë ka marrë goli i tretë i takimit i shënuar...

Ramazan Rragami: Medin Zhega ka qenë sulmues modern i kohës

Të dy sëbashku kanë qenë pjesë e rëndësishme e Vllaznisë së viteve '60-'70 por edhe e kombëtares shqiptare. Më pas edhe si trajnerë me ekipet kombëtare dhe jo më kot, konsiderohen dy figura gjigande të futbollit tonë. E kemi fjalën...

Tahiri “plas” bombën: Jeta e gjyqtarëve në rrezik, mund të bojkotojmë garën!

Kreu i Shoqatës së Arbitrave, Tahir Kastrati, në konferencën për shtyp të organizuar nga FSHF, mbi dhunën ndaj arbitrit Eldorjan Hamiti, vuri në rrezik vazhdimin e garës. Ai theksoi se jeta e arbitrave është në rrezik, dhe se Komiteti...

Shulku thirrje shtetit: Duhet policia në stadiume!

Dhuna e shfaqur në stadiumin e Kamzës, ku u sulmua arbitri Eldorian Hamiti është dënuar ashpër nga FSHF. Nëpërmjet një konference për shtyp, Sekretari i Përgjithshëm, Ilir Shulku ka folur për mediat duke e vënë të gjithë fajin te...

Elseid Hysaj: Ndaj Juventusit luajtëm vetëm ne, objektiv nuk është më titulli

Napoli ka pësuar një humbje në shtëpi duke u mundur me rezultatin 1-2 nga Juventusi dhe titullar në këtë takim, ka luajtur edhe mbrojtësi shkodran Elseid Hysaj. Hysaj i kritikuar shumë së fundmi, ndeshjen e djeshme bëri një paraqitje...

Kamelio Palushani ose “mister dygolëshi”. 12 ndeshje, 9 gola me “Vllaznia B”

"Vllaznia B" ka fituar dje me rezultatin e thellë 7-2 ndaj "Kukësi B" në ndeshjen e rradhës për kampionat duke përsëritur kësisoj të njëjtën fitore që arriti pak javë më parë edhe ndaj "Tirana B" në kryeqytet. Njëri nga protagonistët...

U dhunua gjyqtari, FSHF-ja ka gati vendimin drastik për Superioren (SHKAKU)

Dhuna e ushtruar ditën e djeshme ndaj gjyqtarit Eldorian Hamiti, mund të ketë pasoja të mëdha. Arbitri lezhian u godit në krye të detyrës nga presidenti Naim Qarri së bashku me disa tifozë të tjerë. Kësisoj, Federata Shqiptare e...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR