Një ekip shkodran rregjistrohet në FSHF për në kategori të tretë

Një ekip nga qyteti i Shkodrës thuhet të jetë rregjistruar sëfundi në Federatën Shqiptare të Futbollit për të marrë pjesë në kampionatin e kategorisë së tretë. Njoftimin e ka dhënë vetë ky institucion teksa ai ka bërë të ditur se përveç ekipit shkodran janë rregjistruar edhe gjashtë ekipe të tjera. Por ajo që nuk mësohet është emri i ekipit shkodran. Ka një dilemë nëse do të jetë Vllaznia B apo Shkodra. Këshilli Bashkiak i këtij qyteti, në mbledhjen e tij të fundit të korrikut ka miratuar ngritjen e një ekipi të dytë të Vllaznisë i cili do të rregjistrohej në kategorinë e tretë fillimisht, me idenë e mëvonshme për t'u ngjitur në kategori më të larta në vitet e ardhshme.

Të dielën starton kategoria e dytë; cilat janë surprizat e mundshme?!…

Pas shumë kohë pritjeje, më në fund do të startojë edhe kampionati i kategorisë së dytë të futbollit. Kështu, ditën e dielë, pikërisht më 25 tetor, do të luhet edhe java e parë e këtij sezoni. Gjithçka ështeë zbardhur nga hedhja e kalendarit këto ditë, ku vihen re edhe surpriza, por që nuk do të ndalen me kaq këtu. Ato do të shtohen gjatë rrugës së gjatë të kampionatit, qofshin këto në diferencën e ekipeve, por edhe në arritjen e rezultateve.

Kategoria e dytë nis me Tërbuni- Veleçiku

 

 

Do të nisë më në fund kampionati kombëtar i kategorisë së dytë në futboll. Ekipet pjesmarrëse të tij tashmë janë njohur edhe me kalendarin dhe duhet të bëhen menjëherë gati për ndeshjet e para të tij që do të luhen këtë të dielë, më datë 25 shtator.

Kategoria e dyte starton me 25 shtator

Kampionati i Kategorisë së dytë do të fillojë me 25 shtator. Deri tani akoma nuk është hedhur shorti në Federatën Shqiptare të Futbollit dhe ekipet nuk janë njohur me kundërshtarët e tyre. Një nga skuadrat pjesëmarrëse në të dytën është edhe Veleçiku. Skuadra koplikase e drejtuar nga trajneri Besnik Duli ka siguruar pjesëmarrjen në Kategorinë e Dytë.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja e femrave ngjitet në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja shqiptare e femrave është ngjitur në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Skuadra e drejtuar nga trajneri Armir Grima ka ngjitur dy pozicione në...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR