Administratori Lici s’heq dorë: Me Vllazninë sivjet synojmë Kupat e Europës

Pas një viti në “ferr”, elitës së futbollit shqiptar i kthehet një emër i madh, Vllaznia e Shkodrës. Kuqeblutë vijnë nga një periudhë tranzicioni, jo vetëm me rënien në Kategorinë e Parë, por edhe me probleme të mëdha menaxhimi,...

Flet trajneri Jonuz: Me Vllazninë do luajmë futboll të hapur, do kënaqim tifozët

Tek Vllaznia ka besim për një skuadër ndryshe në sezonin e ri. Një besim që vjen duke u reflektuar që nga trajneri Mirsad Jonuz. 57-vjeçari është një nga shumë personazhet që ka përshkuar rrugën nga Maqedonia e Veriut drejt...

Mbrojtësi shkodran Enes Isufi prezantohet tek Luftëtari

Prej disa ditesh ka nisur stervitjen me ekipin e Luftetarit teksa edhe ka firmosur me te. Mbrojtësi shkodran Enes Isufi do të jetë pjesë e Luftëtarit sezonin e ardhshëm. 19-vjeçari është prezantuar sot nga drejtuesit e klubi gjirokastrit, teksa shihet...

Armando Duka: Gati të rinovoj me Rejën, stadiumi përurohet në nëntor

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, mendon se të gjithë klubet janë në rregull për të marrë pjesë në Kategorinë Superiore për sa kohë që kanë dorëzuar një shkresë ku bien dakord që të paguajnë detyrimet me këste. Në një...

Vllaznia- Laçi, klubi shkodran publikon çmimet e biletave

Tek Vllaznia kane filluar te behen gati per ndeshjen e pare te kampionatit, ate ndaj Laçit. Perveçse ne aspektin teknik teksa po punohet per t'i dhene doren e fundit pergatitjeve te skuadres, drejtuesit e klubit jane duke u marre...

Vllaznia, firmosin edhe dy brazilianë të tjerë- Hygor dhe Wenderson

Skuadra e Vllaznisë është plotësuar edhe me dy lojtarë të tjerë. Mesditën e sotme kanë firmosur kontratat dhe janë prezantuar edhe dy blerjet e rradhës. Bëhet fjalë për futbollistët brazilianë Hygor Guimaraes Goncalves dhe Wenderson Da Silva Soares. I...

Vllaznia- Fortuna Hjorring, ja kur do të luhet sfida në ‘Loro Boriçi’

Tashmë nuk ka më dilema: Vllaznia ka caktuar datën 11 shtator për të luajtur ndeshjen e parë të turit të dytë të Ligës së Kampioneve kundër danezeve të Fortunës. UEFA kishte vendosur si afat të fundit ditën e sotme...

Dy brazilianë të tjerë rrugës për në Shkodër

Pas 9 lojtarëve të ardhur deri më tani, merkatoja e Vllaznisë pritet të mbyllet me dy lojtarë të tjerë. Këta të fundit mendohet të jenë në stërvitje me ekipin ditën e mërkurë dhe sipas informacioneve paraprake, bëhet fjalë për...

FOTO/ Arbitrja seksi ‘ngre temperaturat’, shikoni format bombastike të Emanuela Rustës

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë. Rusta, që u bë e njohur...

Valdano Nimani merr një vendim të rëndësishëm për karrier

Ne karrieren e tij ka patur jo pak sukses. Duke luajtur fillimisht me Vllaznine, pastaj me Aden, Laçin, Kamzen, Terbunin e se fundi me Veleçikun, kudo eshte munduar te lere gjurme dhe sidomos karriera me kurbinasit ka shenuar edhe...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR