Lorenc Trashi: Kënaqësi të luash në Shkodër, të shohësh ata tifozë

Në studion e Rubrikës Sportive është duke u diskutuar ecuria e Superiores deri më tani dhe i ftuar është dhe futbollisti i Partizanit, Lorenc Trashi. Mbrojtësi 27 vjeçar foli për ndeshjen me Vllazninë te cilen te kuqte e fituan...

GAZETARI KRITIKON ÇINARINh: FESTOJE GOLIN OSE MOS LUAJË FARE KUNDËR VLLAZNISË

Në momentin kur Vllaznia ishte shumë pranë daljes me pikë nga fusha kundër Partizanit dhe po kërkonte edhe fitoren, në stadiumin e mbushur, erdhi zhgënjimi i madh. Jo vetëm që pësuan golin, por rrjeta e tyre do të tundej...

Dalipi: Lerda ka merita për fitoren ndaj Vllaznisë

Klevis Dalipi është i ftuar në emisionin e “News24”, “Sport News 24”, aty ku ka folur për ndeshjen e Tiranës ndaj Laçit. Dalipi shprehet se mbrojtja e Tiranës, e qarkullon shumë mirë topin dhe se Kale bëri diferencën në...

‘Si do të dal nesër në Shkodër’, Çinari zbulon mesazhin e babait: Zemra ime...

Erald Çinari ishte protagonist në Shkodër në ndeshjen mes Partizanit dhe Vllaznisë, aty ku shënoi gol në minutat e fundit ndërkohë që në një prononcim për “ORA Sport”, ai u shpreh se skuadra e tij e zemrës mbetet Vllaznia...

Kokën lart djem, misioni juaj tek Vllaznia sapo ka filluar!

Deri mbreme kane bere qe te gjithe shkodranet te krenohen me lojen e tyre. Ishin ne krye te renditjes, kishin mbrojtjen me te forte te kampionatit dhe per me teper, po benin nje figure shume te mire ne çdo...

Valdano Nimani e nis me ‘këmbë të mbarë’ karrierën si trajner

Dita e sotme ka qenë e veçantë për Valdano Nimanin. Ai ka drejtuar një ekip futbolli të moshave për të parën herë në postin e trajnerit. E ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme duke fituar këtë...

Flet prezantuesja sportive shkodrane Kraja: Futbollistët i shpërdorojnë paratë kot

Sharmante, e hapur dhe e vërtetë. Lei Kraja është vajza shkodrane që vjen nga një botë e hapur si Amerika, për t’u përshtatur me një realitet më kufizues si Shqipëria. Por ajo di të përshtatet me gjithçka, pasi përtej...

Ish- deputeti Gurakuqi: Kush i censuron pamjet e ndeshjeve të Superligës shqiptare?!

Ne ndeshjen Vllaznia- Partizani ka patur serish raste te diskutueshme te cilat edhe mund te kene vendosur fatin e saj. Shkodranet pretendojne per nje 11-metersh te padhene pa to, per nje karton te kuq te padhene per Brojen e...

Ish- futbollisti i Vllaznisë komplimenton Edon Hasanin: Numri 10 më i mirë pas Devi...

Edon Hasani, lojtari i Tiranës, ka postuar një foto në rrjetet sociale, në në statusin e tij ka komentuar ish-lojtari i kombëtares shqiptare të futbollit, Klodian Duro, i cili i thotë shkodranit se ai është numri 10-të më i...

MOVIOLA| Vllaznia-Partizani/ Shkodranëve u mohohet një penallti, goli i Çinarit i rregullt

Vllaznia-Partizani ishte vlerësuar si kryendeshja e javës dhe për këtë arsye takimi u gjykua me 6 gjyqtarë në fushë, me kryesor Andi Koçin e Kolegjiumit të Durrësit. Përpos vëmendjes së kushtuar nga federata, rastet e dyshimta dhe për moviolë nuk...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR