HISTORI/ Një intervistë e gabuar i shkatërroi karrierën Ilir Kepës në Belgjikë

Një nga sulmuesit më të mirë të Vllaznisë së viteve '80, Ilir Kepa, ka qenë ndër të parët që u largua nga Shqipëria me ndryshimin e sistemeve. Pas ndeshjes Francë- Shqipëri, në mars të vitit 1991, ai vendosi të...

Neptun Bajko: Tirana ishte ekipi i Partisë, jo Partizani

Në intervistën për “Panorama Sport”, ish-trajneri i shquar i Partizanit dhe i Kombëtares rrëfen edhe se çfarë ndodhi në ndeshjen kundër Benfikës. I kthen edhe një përgjigje therëse edhe Agustin Kolës. “Agustini është një djalë i mirë,...

HISTORI/ Kur Muho Asllani i kërkonte Roland Luçit të shënonte ‘të paktën’ 5 gola...

Vllaznia e futbollit por edhe e sporteve të tjera, pak ka patur mbështetje nga pushtetarët lokalë para viteve '90. Ata ose nuk kishin forcën e duhur për ta bërë këtë gjë, në raport me Partizanin apo Dinamon, ose nuk...

Replika për titullin e vitit 1989, Agustin Kola: Musta nxirr emrat, Tirana e meritoi

Agustin Kola nuk është dakord me Perlat Mustën për sa i përket sezonit të vitit 1989, kur Tirana u shpall kampione. I jep një përgjigje të stilit të tij të drejtpërdrejtë ish-portierit të shquar të Partizanit dhe...

Ish-kapiteni i Shqipërisë: Orët dhe florinjtë i fusnim në kuti qumështi

A ka pasur momente delikate apo ndonjë situatë të veçantë gjatë kthimit në Shqipëri nga jashtë vendit? Targaj rrëfen: “Eh… Ka pasur edhe siklete…Kur dilnim jashtë shtetit, vinim re ndryshime të mëdha të atyre vendeve me Shqipërinë dhe mahniteshim...

Perlat Musta: Lojtarët e Tiranës bënin shkollë dhe gjenin shtëpi, mua ma lanë gruan...

Ish-portieri i Partizanit dhe Kombëtares, në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” hedh dritë mbi një ng jarje të ndodhur para 31-vite, ku ai dhe tre futbollistë të tjerë të “demave” u pezulluan pas shpikjes së disa normave. Musta...

PUBLIKOHET PËR HERË TË PARË/ Vllaznia fituese e Kupës së Republikës 1988

Vllaznia e viteve '80 në volejbollin e meshkujve ka qenë ndër brezat më të mirë të këtij sporti. Vërtetë nuk arriti të shpallej asnjëherë kampion, por ky ekip fitoi tre Kupa të Republikës në vitet 1985, 1988 dhe 1989....

Grima kthehet pas në kohë: Na u prish autobusi, si u shpëtuam bandave në...

Izolimi duket se ka edhe të mirat e veta. Kujtimet e së shkuarës po dalin nëpah gjithnjë e më shumë në këtë kohë pandemie. Një histori tejet interesante na e rrëfen edhe Armir Grima, ish-portieri i Vllaznisë dhe aktualisht...

HISTORIA E NJË TENTATIVE PËR REKORD BOTËROR NGA FARUK KALLESHI

50 vjete me pare, Shkodra perjetoi nje event sportiv jo te zakoneshem ne jeten e saj te pasur e te larmishme me episode e njgarje sportive. Klubi Vllaznia, Komitetit iFizkultures, ne bashkepunim me Federaten Shqiptare te Sporteve te Renda...

HISTORI/ Vllaznia e viteve ’80, një nga më të mirat e volejbollit shkodran

Volejbolli shkodran në vite ka nxjerrë nga rradhët e tij lojtarë shumë të talentuar por në fakt numri i trofeve të fituar nuk është dhe aq i madh. Ka vetëm një titull kampion të fituar, atë të sezonit 2016-2017, ndërkohë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Braktisi Slloveninë për t’iu bashkuar Shqipërisë, Zajmi është jehona që duhet...

Nëse bëhet fjalë për Kombëtaren, gjithmonë duhet vendosur me zemër dhe asnjëherë me lapsin në dorë. Llogaritë bëhen gjithmonë në ekipet që përfaqësohen, për...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR