Po shkëlqen tek Napoli, gjiganti anglez hap kuletën për Hysajn

Mbrojtësi i Shqipërisë mund të largohet nga Stadio San Paolo në fund të këtij edicioni, pasi po përcillet me kujdes nga dy skuadrat e mëdha angleze. Manchester United dhe Arsenal kanë shfaqur interesim për transferimin e mbrojtësit të krahut të...

Shën Valentini, ja si e ka uruar Elseid Hysaj bashkëshorten e tij

Dita e djeshme ka qene e veçante per te gjithe te dashuruarit dhe ne kete mes jane perfshire edhe futbolliste te njohur. Duke u ndalur tek futbollisti shkodran i kombetares shqiptare dhe i Napolit, Elseid Hysaj, ai i ka bere...

Foto/ Sulmuesi i Kombëtares shqiptare tifo në “Santiago Bernabeu” për Realin kundër PSG

Ndeshja e mbremshme ne mes Real Madrit dhe PSG sigurisht qe ka marre vemendjen e te gjithe Botes. Nje sfide shume interesante te cilen edhe shqiptaret e kane ndjekur me shume emocione permes ekraneve te televizionit. Por ka patur edhe prej...

Batuta e ditës vjen nga Giuffredi: Ja pse shkëlqeu Elseid Hysaj!

Elseid Hysaj e studioi mirë Lazio-n në humbjen kundër Genoa-s dhe më pas me Napoli-n e tij e mposhti skuadrën e Thomas Strakoshës, duke vijuar i qetë rrugën për të fituar titullin kampion. Shkodrani bëri një paraqitje shumë të...

Tjetër lajm i mirë për shkodranin e Napolit Elseid Hysaj

Mbrojtësi i krahut të skuadra e Napolit, Elseid Hysaj ka qenë jo pak herë në qendër të kritikave nga media apo specialistët për paraqitjet e tij, ardhur nga fakti i ndryshimit të pozicionit. Por, një gjë e tillë nuk...

Gazetari i “Sky Sport”: Milinkoviç-Saviç dha spektakël, por më i miri ishte Hysaj

Fabio Karesa, gazetar i “Sky Sport”, duke folur për ndeshjen Napoli-Lacio, 4-1, ka evidentuar paqaitjen e futbollistit të Kombëtares, Elseid Hysaj, duke e konsideruar atë më të mirin në fushë: “Milinkoviç-Savcic dha spektakël, ishte kudo në fushë. Pashë një Lacio...

“Shi” komplimentesh për Hysajn, shkodrani ka bërë ndeshjen e sezonit ndaj Lacios

Në fitoren 4-1 ndaj Lacios, dy mbrojtësit e krahut të Napolit, Hysaj dhe Mario Rui, kanë bërë një paraqitje të shkëlqyer dhe kanë marrë komplimente të pafundme, si dhe vlerësim maksimal nga shtypi sportiv. Mbrojtësi shkodran veçanërisht duket se ka...

I pamposhturi Hysaj, nuk e ndal dot as temperatura…

Elseid Hysaj është “zënë ngusht” nga gripi dhe temperatura. Mbrojtësi kuqezi rrezikon që të mos luajë në ndeshjen e madhe të së shtunës ndaj Lazio-s. “Football Italia”, në një artikull të botuar për 24-vjeçarin, shkruan se shkodrani nuk ka...

Rikthehen sirenat angleze për Hysajn, e duan dy klube të mëdha

Sarri ka bërë një punë të shkëlqyer te Napoli këtë sezon dhe është drejt rrugës për të fituar trofeun e Serie A, pasi qëndron një pikë më shumëse Juventus-i në tabelë. Por, fitimi i titullit kampion në Itali bën...

E ardhmja e Hysajt te Napoli, flet menaxheri i mbrojtësit kuqezi

Elseid Hysaj shihet si një nga lojtarët më me potencial në krahët e mbrojtjes, sidomos në atë të djathtin, pasi ka tërhequr interesimin e shumë klubeve evropiane. Sa i përket të ardhmes së tij te Napoli, është agjenti i...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR