United, Mourinho kërkon të realizojë një ëndërr me “ulje”

Gareth Bale është ëndrra e Jose Mourinho-s në merkaton. Siç ka bërë të ditur portali spanjoll “as.com”, “Djajtë e Kuq” janë gati të engociojnë me Real Madrid për uellsianin, por nuk kanë ndërmend të bëjën oferta të çmendura. Me...

Inter ngjitet në krye të Serisë A, shqiptarja pozon “cullak” (FOTO)

Pas fitores së sotme 5-0 ndaj Kievos, Inter është ngjitur në krye të renditjes së Serisë A për herë të parë në këtë sezon. Natyrisht që ky do të jetë objektivi i ardhshëm, moslëshimi i tij deri në fund....

Jurgen Klisman në duel me De Biasin për drejtimin e Kombëtares së njohur

Jurgen Klisman është vetëofruar për të marrë drejtimin e Kombëtares së Australisë. 53 vjeçari tha se do ta pranonte me kënaqësi, nëse i ofrohej posti i trajnerit nga Federata Australiane. Për këtë post është përfolur dhe ish-trajneri i Kombëtares...

Ribery drejt lamtumirës, Bayern ka pasardhësin në shtëpi

Prillin e kaluar, Bayern ka derdhur 21 milionë euro në arkat e Juventus për të blerë përfundimisht Coman. Një lëvizje kjo që nuk është pëlqyer nga të gjithë, të cilët kanë patur dyshime mbi cilësitë e lojtarit francez. Në...

Gafa e futbollistit brazilian, publikon foton e bashkëshortes nga dhoma e gjumit

Rrjetet sociale aq sa janë të dobishme, po aq janë edhe të rrezikshme sepse me një shtypje butoni mund të publikosh foton e gabuar, fjalën e gabuar etj. E njëjta gjë i ka ndodhur edhe futbollist brazilian të Fenerbahçes,...

Reali ka vendosur, transferon supersulmuesin botëror

Sipas gazetës spanjolle, “Marca”, presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez, kërkon me cdo kusht t’i rrëmbejë Interit sulmuesin argjentinas, Mauro Icardi, i cili po shkëlqen këtë sezon, duke shënuar 15 gola në 14 paraqitje të deritashmë në Serie...

Silva & Otamendi vendimtarë, City mbetet +8 nga United

Manchester City ka vuajtur por ka arritur të fitojë në fund me golin e David Sliva-s. Ishte një sfidë e vështirë për Qytetarët, por Guardiola nuk preferoi të linte pushim asnjë nga yjet e tij që i dhanë fitoren...

Dështimi i Real Madrid ka lidhje të ngushtë me CR7, flasin shifrat

Cristiano Ronaldo po regjistron rekordin më të keq në La Liga që nga dita kur është bërë pjesë e Real Madrid. Portugezi është renditur i 47-i në tabelën e golashënuesve të kampionatit, me vetëm 2 gola. Në 14 javët...

Skedina e ‘sigurt’ për sot, ja 6 ndeshjet që iu bëjnë me para

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen disa kampionate. Disa nga kompanitë me të njohura sportive të basteve kanë bërë parashikimet e tyre për ndeshjet e ditës së sotme. PS: Në baste asgjë nuk është e sigurt, parashikimet janë marrë nga...

Ultrasit e Sparta Prague të irritur i “presin” biletën Stramaccionit për në Itali

Aventura e ish-trajnerit të Inter, Andrea Stramaccioni tek Sparta Prague nuk nisi mirë dhe ndoshta është drejt fundit. Tifozët e kanë vënë në shënjestër menjëherë teknikun italian që nuk ishte në gjendje të ndryshonte ecurinë e skuadrës dhe tani...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR