TE FUNDIT

Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka e ka pranuar se skuadra e tij po vuan faktin që ndodhet në zonën e rënies nga kategoria. Strategu i ekipit shkodran shpjegoi faktin që ekipi i tij është në kërkim të një fitoreje për të kaluar këtë moment delikat. “Në pjesën e parë luajtëm jo mirë, dhe gabuam në rastin e golit. Në pjesën e dytë u munduam që të ndryshonim diçka, pasi ishim më të guximshëm në lojën tonë.

Skuadra shkodrane e pëson sërish. Edhe në Durrës ndaj Teutës pasditen e sotme është përsëritur e njëjta histori. Gabime në mbrojtje që rezultojnë fatale dhe më pas, gabime në sulm, çka të çojnë tek humbja e rradhës. Këtë herë 0-1 ndaj një prej skuadrave rivale dhe Vllaznia mbetet sërish në vendin e parafundit në renditje me vetëm 6 pikë të grumbulluara në 10 ndeshje të luajtura.Ndeshja nis mirë për vendasit të cilët e shohin veten në avantazh që në minutën e 15-të.

Ajo që është premtuar prej kohësh nga Bashkia Shkodër duket se më në fund ka filluar të marrë jetë. Institucioni i pushtetit lokal ka ndër mend të nxjerrë në shitje aksionet e shoqërisa aksionare "KF Vllaznia sh.a". Në një dokument të publikuar nga Open Data dhe që publikohet nga "Tirana Today", thuhet se Bashkia e Shkodrës, zotëron të gjitha aksionet e klubit dhe kërkon ta shesë atë.

Federata Shqiptare e Futbollit ka zbardhur emrat e arbitrave që do të vendosin drejtësi në tre ndeshjet që do të zhvillohen gjatë ditës së sotme. Padyshim që për shkodranët me interes është të mësojë se kush do të jetë arbitri i ndeshjes që do të luhet në orën 17.00 në stadiumin "Niko Dovana" të Durrësit, atë në mes Teutës dhe Vllaznisë.

Mosha e tij është vetëm 21 vjeç por është kthyer në një lojtar të rëndësishëm të Vllaznisë. Bëhet fjalë për mesfushorin Ardit Krymi i cili do të mungojë në takimin e nesërm ndaj Teutës. Ai ka disa shqetësime muskulare në rrëzë të kofshës dhe për rrjedhojë stafi mjekësor ka vendosur ta lërë pushim për disa ditë. Si rrjedhojë e ka humbur ndeshjen e nesërme ndaj durrsakëve por mbase mund të jetë në dyshim edhe për të mërkurën ndaj Lushnjës.

Përballja e nesërme ndaj Teutës konsiderohet shumë delikate për ecurinë e mëtejshme të kuqebluve në kampionat. Stafi teknik me në krye trajnerin Gjoka kanë punuar shumë gjatë këtyre ditëve për të ndryshuar disa gjëra në skuadër dhe tashmë presin "testin e provës".

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree