Kalendari i ndeshjeve të javës së 12 të Kategorisë Superiore ka pësuar një ndryshim pasi është zhvendosur një ndeshje e cila ishte planifikuar fillimisht të luhej të shtunën.

Më datë 12 nëntor, ishte planifikuar zhvillimi i dy sfidave në orën 13:00, atë mes Vllaznisë dhe Tiranës, si dhe atë mes Egnatias dhe Laçit. Por kjo ndeshje e dytë është zhvendosur për të dielën duke bërë që të shtunën të luhet vetëm “klasikja” e futbollit shqiptar.

JAVA 12


E shtunë, 12 nëntor

VLLAZNIA – TIRANA | 13:00 | Stadiumi “Selman Stërmasi”, Tiranë

E diel, 13 nëntor

EGNATIA – LAÇI | 13:00 | Stadiumi “Arena Egnatia”, Rrogozhinë

PARTIZANI – BYLIS | 13:00 | Stadiumi “Partizani”, Tiranë

KASTRIOTI – KUKËSI | 13:00 | Stadiumi “Kamza”, Kamëz


E Hënë, 14 nëntor

TEUTA – ERZENI | 13:00 | Stadiumi “Arena Egnatia”, Rrogozhinë