Prej pak ditesh Ada ka nisur pergatitjet per sezonin e ri futbollistik por megjithate, per momentin seancat nuk kane qene te plota dhe perberja e ekipit nuk ka qene ajo e duhura.

Por nga dita e hene e javes qe vjen, gjerat do te jene ndryshe. Trajneri Vahedin Pepa dhe ndihmesi i tij Etrit Nika prej ditesh kane marre masat qe gjerat te jene ne rregull dhe stervitja te zhvillohet ashtu si duhet ne menyre qe skuadra te behet gati ne menyren e duhur per startimin e kampionatit.

Nga sa behet e ditur, baza e ekipit do te jete kontigjenti i sezonit te kaluar por atyre do t’u shtohen edhe lojtare te tjere te cilet kane shprehur deshiren per te qene pjese e Ades ne sezonin e ri. Ketu e kemi fjalen per disa futbolliste te rinj te dale nga Akademia Vllaznia, por edhe nga ekipet e tjera te Shkodres, por edhe lojtare shkodrane qe kane luajtur me ekipe te tjera.

Presidenti Alfred Pjetri duket se ka nder mend te nise nje projekt serioz per kete sezon teksa bashke me ekipin do te tentoje ngjitjen ne kategorine e pare. Pikerisht per kete arsye, pritet qe ne ditet e ardhshme me skuadren te bashkohen edhe lojtare te tjere cilesore.
www.shkodrasport.com