Vllaznia për meshkuj fiton me 62 pikë epërsi ndaj Flamurtarit

Vllaznia në basketboll për meshkuj ka arritur fitoren e parë në kampionat. Në ndeshjen e luajtur ndaj Flamurtarit në pallatin e sportit "Qazim Dervishi", basketbollistët shkodranë kanë fituar me rezultatin e thellë 106 me 44. Ndeshja në fakt nuk ka patur shumë histori sepse është dominuar në të gjitha drejtimet nga vendasit. Vlonjatët vetëm në periodën e parë janë munduar të rivalizojnë dhe ky 10 minutësh është mbyllur në shifrat 26 me 10, ndërkohë që epërsia ka ardhur duke u rritur dhe në të dytën, Vllaznia sërish ka fituar me rezultatin 24 me 10 duke bërë që gjysma e parë e ndeshjes të shënonte një epërsi prej 30 pikësh në favor të vendasve.

Teuta thellon avantazhin, udhëheq 66-57 pas periodës së tretë ndaj Vllaznisë

Teuta ka vijuar ta ruaje avantazhin edhe ne perioden e trete te ndeshjes ndaj Vllaznise, ndeshje kjo qe po luhet ne pallatin e sportit "Ramazan Njala" te Durresit. Kjo periode eshte mbyllur ne shifrat 66-57. Djemte e drejtuar nga trajneri...

Hudson- Perine, Vllaznia ‘e varur’ nga dy amerikanët

Vllaznia e basketbollit te meshkujve ka shume ambicje dhe pretendime kete sezon. Presidenti Xhaferi ka shpenzuar shume per te ndertuar nje ekip cilesor dhe kete e tregon me se miri marrja e shtate basketbollisteve te huaj dhe po ashtu...

Vllaznia mund edhe Teutën, tre ndeshje- tre fitore për të

Basketbollistët e Vllaznisë arrijnë një tjetër fitore në kampionat. Këtë herë ndaj Teutës së Durrësit me rezultatin 78 me 71. Ndeshja e luajtur pasditen e së shtunës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” është karakterizuar nga një dominim I vendasve. Në fakt, vetëm perioda e parë është mbyllur me fitoren e durrsakëve që duke përfituar nga një nisje jo e mirë e Vllaznisë, kanë arritur ta mbyllin atë në favorin e tyre me shifrat 23 me 21.

Gospodinov: Ju siguroj se kjo Vllazni ka një të ardhme të mirë

Fitorja e mbremshme ndaj Rahovecit e ka bere "me krahe" trajnerin e Vllaznise Nikolai Gospodinov. Ai e ka permendur edhe ne prononcimin e tij se skuadra arriti te beje ate qe nuk e kishte bere ne 10 ndeshjet e...

Vllaznia në basketboll për meshkuj mund lehtësisht Kamzën

Vjen fitorja e tretë në kampionat për ekipin e basketbollit të meshkujve të Vllaznisë. Pasi ka mundur Partizanin dhe Barleti Eagles, kuqeblutë e trajnerit Gjeçaj sonte kanë mundur edhe Kamza Basket në shifrat 82-66.Ndeshja ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për shkodranët.

Trajneri Gjeçaj: Finalja pranë, por edhe larg

Fitorja mbrëmjen e djeshme ndaj Tiranës sigurisht që e ka entuziasmuar trajnerin e Vllaznisë Bledar Gjeçaj. Pikërisht ndaj këtij kundërshtari, skuadra e tij humbi në gjysmëfinalen e kupës duke i hequr vetes mundësinë e fitores së këtij trofeu. Por në gjysmëfinalen e parë të kampionatit, ishte tjetër histori dhe në takimin e luajtur në "Qazim Dervishi" vendasit fituan 81-63. Njeriu i pankinës shkodrane duke folur për www.shkodrasport.com në lidhje me këtë sukses të parë ka thënë: "Besoj se e merituam fitoren.

Në Shkodër e mundi me 1 pikë, në Rozhajë Ibar fiton me 18 pikë...

Ne Shkoder e munden me rezultatin e ngushte 65-64 ndersa sot, pavaresisht se me trajner te ri dhe me me shume lojtare te huaj, Ibar e ka mundur serish Vllaznine, madje me rezultat me te thelle, 93-75. Ka ndodhur keshtu...

Basketboll/ Vllaznia për të rinj arrin një tjetër fitore në kampionat

Ekipi i Vllaznisë në basketboll për të rinj ka arritur një tjetër fitore në kampionat. Këtë herë ai ka triumfuar ndaj ekipit kryeqytetas “Qazim Turdiu”. Ndeshja është zhvilluar në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” dhe është dominuar nga basketbollistët...

Nuk ndalet VLLAZNIA, tashmë një sponsor gjigant për fanelën shkodrane

Jo vetëm në futboll, por edhe në basketboll Alban Xhaferi po investon shumë për të ngjitur në nivelet europiane sportin e koshit shkodran. Së fundmi bëhet me dije që është arritur marrëveshja që “Raiffeissen Bank” të jetë sponsori zyrtar i...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR