KRYESORE

Vllaznia edhe me një tjetër mungesë nesër ndaj Flamurtarit

Skuadra shkodrane nuk do të jetë e plotë në ndeshjen e nesërme ndaj Flamurtarit. Përveç mbrojtësit Denis Pjeshka, ditën e sotme është konfirmuar edhe një tjetër mungesë në rradhët e Vllaznisë. Mesfushori Florind Bardulla ka ndjerë shqetësime në kavilje,...

Armando Cungu: Unë tek Kukësi? Media di më shumë se unë mesa duket

Ditët e fundit po flitet shumë rreth mundësisë së uljes së Armando Cungu sërish në pankinën e Kukësit por vetë ai ka mohuar të ketë kontakte me drejtuesit e këtij klubi. Në një prononcim për mediat, ai ka deklaruar:...

Gjoka: Vllaznia udhëton drejt Vlorës për të marrë pikë

Pavaresisht hapit te gabuar ndaj Laçit, Vllaznia do te tentoje te marre nje rezultat pozitiv ne takimin e rradhes ndaj Flamurtarit. Trajneri Ernest Gjoka ne konferencen e sotme per shtyp ka shprehur besimin e tij per kete gje. Ne...

Renditja e UEFA-s sipas ekipeve që luajnë në Europë, Shqipëria e mbyll në vend...

UEFA ka publikuar së fundi një renditje në bazë të koeficientit që del nga paraqitja e ekipeve pjesëmarrëse në Kupat e Europës për çdo shtet. Shqipëria e ka mbyllur në vend të 34-t, pasi me eliminimin e Skënderbeut nuk...

Dëshira speciale e Ronaldos për Krishtlindje

Cristiano Ronaldo triumfoi ditën e djeshme në Paris për të pestën herë pasi mori trofeun më të rëndësishëm individual. Ylli portugez mposhti dy kandidatët e tjerë, Lionel Messi-n dhe Neymar për “Topin e artë”. Sulmuesi i Real Madrid u...

Luka Modric në Serie A?

“Don Balon” raporton se Luka Modric është duke konsideruar të ardhmen e tij në Real Madrid. Milan kërkon një përforcim të madh nga Real Madrid. “Don Balon” raporton se mesfushori kroat është duke konsideruar të ardhmen e tij në...

Familja Shestani, 58 tituj kampionë për klubin Vllaznia

Nëse ka familje që ka dhënë shumë për sportin e notit në Shkodër, sigurisht që është ajo Shestani. Plot 6 pjestarë të saj kanë kontribuar për mbi 50 vite për Vllazninë duke i dhuruar asaj shumë tituj kampion, kupa...

Ylli i Milanit nënshkruan me Juventusin?

“Tuttosport” raporton se dy rivalët nga Serie A kanë shfaqur interesim për transferimin e mbrojtësit të “Rossonerëve”, Alessio Romagnoli. Juventus dhe Inter kërkojnë një përforcim nga Milan.“Tuttosport” raporton se dy rivalët nga Serie A kanë shfaqur interesim për transferimin...

Nuk do ta besoni cila skuadër ka ofruar 68 milionë euro për Aubameyang

Sulmuesi i Borusias së Dortmundit Aubameyang është kthyer në epiqendër të merkatos sepse shumë skuadra kanë hedhur sytë drejt tij ngaqë duket e sigurtë se në janar ai do të ndahet nga klubi gjerman. Por në mes shumë skuadrave...

Qeni futet papritur në fushë gjatë ndeshjes Vardar-Rozenborg (video)

Ndodh gjithçka në ndeshjet e Europa League. Gjatë ndeshjes së djeshme mes Vardarit dhe Rozenborgut (1-1), të zhvilluar në stadiumin e Shkupit, në minutën e 73-të ka ndodhur një episod i këndshëm. Një qen ka hyrë papritur në fushën...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR