KRYESORE

Armando Sadiku: Futbollistët e Andorrës na provokuan, dhamë maksimumin

0
Armando Sadiku foli pas triumfit ndaj Andorrës për mikrofonin e RTSH ku u shpreh: Sa e rëndësishme ishte kjo fitore? Ishte shumë e rëndësishme duke pasur parasysh edhe humbjen. Kemi folur shumë gjatë këtyre ditëve. Gjithë çunat dhanë maksimumin. Ishte fushë...

Kosova mbetet e pathyeshme por nuk ia del, ndalet nga Bullgaria

0
U luajtën mbrëmjen e sotme, të tjera sfida eliminatore nga fushata kualifikuese për në Europian. Kosova me një paraqitje mjaft të mirë, nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Bullgarisë. Pjesa e parë në “Fadil Vokrri” të Prishtinës,...

Shqipëria mund 3-0 Andorrën. Kuqezinjtë “marrin frymë”

0
Pa Panuçin në pankinë, megjithatë Shqipëria ia doli të fitojë në transfertë ndaj Andorrës. Golat e sulmuesve Sadiku e Balaj dhe mesfushorit Abrashi, i kanë dhënë fitoren 3-0 kuqezinjve tanë të cilët arrijnë të kalojnë momentin e vështirë në...

Zyrtare/ Agim Canaj emërohet trajner i Vllaznisë

0
Më në fund Vllaznia e gjen trajnerin. Një javë pas dorëheqjes së Hasan Likës, drejtuesit e klubit shkodran kanë vendosur sonte që në vend të tij të emërojnë një tjetër emër të njohur: Agim Canajn. Themi emër i njohur sepse...

Drejtori i Vllaznisë i ftuar special në ndeshjen Turqi- Moldavi

0
Fitorja e Turqisë ndaj Shqipërisë të premten e kaluar i ka dhënë besim të madh tifozëve turq për t’u kualifikuar për herë të pestë në një kampionat europian. Në stadiumin e Eskisehirit ku Turqia kryeson pastër 2-0 ndaj Moldavisë ndodhet...

ZYRTARE/ Erkand Qerimaj merr medaljen e bronztë, doli i treti në kampionatin Botëror

0
Erkand Qerimaj është fituesi i medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes, i zhvilluar në muajin dhjetor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qerimaj u pozicionua i katërti në garë, por përfitoi nga përjashtimi i kundërshtarit Dimitru Kaptaru....

Një tjetër shkodran largohet nga Vllaznia, Dibra përfundon në Francë

0
Në Shkodër ka lojtarë të talentuar të cilët shpesh nuk gjejnë hapësira në skuadrën e parë dhe detyrohen që të luajnë në Veleçik me Koplikun, te Vllaznia B apo dhe Ada e Velipojës. Ka ndodhur që lojtarë të cilët...

Andorra-Shqipëri, formacionet zyrtare / Nga mbrojtja në sulm, Bulku ndryshon çdo repart

0
Kombëtarja shqiptare e futbollit ndryshon plotësisht fytyrë për ndeshjen kundër Andorrës. Ervin Bulku ka vendosur të hedhë në fushë një ekip më ofensiv e për këtë arsye i ka besuar lojtarëve që luajnë më shumë me topin, duke bërë...

Deklarata / Edi Reja te Shqipëria: Vendos sonte! E tepruar me Strakoshën

0
Ndeshja e sotme kundër Andorrës do të përcaktojë jo vetëm rrugëtimin e Shqipërisë në Euro 2020, por edhe nëse Edi Reja do të jetë tekniku i ri i kuqezinjve. Italiani, në një prononcim për mediat italiane, ka konfirmuar se i...

Hamdi Salihi kundër “rrymës”: Lojë e mirë me Panuccin, president mos u ndiko nga...

0
Hamdi Salihi është një nga lojtarët që ka kontribuar për skuadrën përfaqësuese të Shqipëri. Sulmuesi shkodran po luan në Austri, megjithatë asnjëherë s’e humbet vëmendjen nga futbolli ynë.  Sot, para sfidës së kuqezinjve kundër Andorës, ai është rikthyer të japë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI