KRYESORE

Vllaznia fitoi ndaj Teutës, premio nga dy emrat e përfolur se do marrin klubin

Vllaznia ka arritur të fitojë një takim delikat në ditën e sotme, teksa ka mposhtur Teutën me rezultatin 2-0. Shkodranët kanë fituar një sfidë direkte, duke “fundosur” kështu ekipin e Teutës në fundin e renditjes që i bashkohet Lushnjes. Menjëherë pas...

Gjoka paralajmëron skuadrën: Ky është vetëm fillimi, kemi “maloren” përpara

Vllaznia e ka fituar ndeshjen jetike në kuadër të javës së 20 të Kategorisë Superiore, teksa ka mposhtur Teutën me rezultatin 2-0 në një ndeshje direkte. Në një intervistë për “Supersport”, Ernest Gjoka është shprehur se te Vllaznia ka paksa...

Vllaznia merr nje trepikesh me shume vlere ndaj Teutes

Shkon ne kater diferenca e pikeve me Teuten pas ndeshjes se sotme te luajtur ne stadiumin "Loro Boriçi". Vllaznia ia ka dale te fitoje me rezultatin 2-0 ne kete takin, rezultat i arritur qe ne pjesen e pare. Golat e Çinarit...

Dy gola ne pjesen e pare. Vllaznia nje hap larg fitores ndaj Teutes

Dy gola ne piesen e pare. Vllaznia nje hap larg fitores ndaj Teutes. Loja nisi me nje deshire me te madhe te miqve por Vucaj nga nje goditje denimi eshte prane golit. Teuta nuk heq dore nga pretendimet e saj dhe...

Afrohet kalendari i Superiores, ja kur luhet Luftëtari- Vllaznia

Kalendari i kategorisë superiore të futbollit shqiptar ka pësuar ndryshime sërish teksa java e 21-të do të luhet të premten e të shtunën ndërkohë që java e 22-të do të luhet mesjavën e ardhshme. Ndeshja e rradhës për ekipin...

Ancelotti do vetëm Anglinë, refuzon rikthimin në stolin e PSG-së

Carlo Ancelotti i mungon trajningut të futbollit elitar europain. Disa “madhështorë”, madje edhe skuadra kombëtare italiane, i janë afruar atij për t’i drejtuar, por ai është i qartë: Premier League, ose Premier League. Sipas anglezes “The Mirror”, trajneri italian...

Emirates dhe Arsenal nënshkruajnë një marrëveshje rekord

Klubi i Premier League, Arsenal, dhe kompania ajrore Emirates kanë nënshkruar një rinovim pesëvjeçar të kontratës për të vijuar bashkëpunimin tyre të gjatë. Marrëveshja thuhet të jetë me vlerë rreth 250 milionë euro.Emri i Emirates do të vazhdojë të...

Basketbollistët e rinj të Vllaznisë tjetër fitore në kampionat

Java e shtatë e kampionatit kombëtar të basketbollit për të rinj ka rregjistruar edhe fitoren e pestë të ekipit të Vllaznisë. Në ndeshjen e luajtur në "Qazim Dervishi", ai ka fituar me rezultatin 56-51 ndaj Goga Basket. Por duhet...

Flet legjenda e Liverpulit, Daglish: Skocia duhet ta kalojë Shqipërinë

Keni Daglish mendon se Skocia është më e fortë se Shqipëria dhe duhet të kalojë kuqezinjtë në grupin e Ligës së Kombeve, turneun e ri që fillon në shtator të këtij viti. Daglish është një nga futbollistët më të...

Në Gjermani mendojnë një formulë të re kampionati për ta thyer dominimin e Bajernit

Për ta zbutur sadopak dominimin e Bajernit të Mynihut në kampionatin gjerman, ku aktualisht kryeson me 19 pikë i shkëputur nga vendi i dytë, drejtuesit e futbollit në këtë vend po mendojnë një formulë të re. Bajerni ka dominuar totalisht...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI