Presidenti i Vllaznisë Lazer Matija plas ‘bombën’: Ekipi im do të shpërbëhet, do të...

0
Të shtunën që lame pas ishte programuar të zhvillohej ndeshja mes Tiranës dhe Vllaznisë, e vlefshme për kampionatin e femrave. Një duel që ka startuar në kompleksin “Skënder Halili” dhe që pritej me mjaft interes nga gjithë sportdashësit. Takimi ka...

Megi Doçi: Dënoj dhunën e ushtruar në masë dhe sidomos ndaj femrës!

0
Pas klubit Vllaznia, mbremjen e sotme ka ardhur edhe reagimi i futbollistes Megi Doçi ne lidhje me sherrin e djeshem ne ndeshjen ndaj Tiranes. Sulmuesja kuqeblu ka dashur te sqaroje gjithçka ka ndodhur dhe per me teper, per te...

Vllaznia e femrave reagon për ngjarjen e djeshme: U dhunuam. FSHF ta zbardh dhe...

0
Pas deklarates se djeshme te Klubit Tirana ne lidhje me ngjarjen e ndodhur ne ndeshjen e femrave ndaj Vllaznise, ka ardhur edhe reagimi i kesaj te fundit. Siç ben te ditur vete klubi shkodran ne deklaraten e shperndare per...

Dhuna në ndeshjen Tirana- Vllaznia, presidenti Matija dhe tre lojtare shkodrane në spital

0
Incidentet e ndodhura ne ndeshjen e sotme te kampionatit te femrave ne mes Tiranes dhe Vllaznise, shoqeruar edhe me akte dhune qe kane çuar ne nderprerjen e saj qe ne minuten e 22-te, kane marre vemendjen edhe te mediave...

Ndërpritet ndeshja e femrave mes Tiranës dhe Vllaznisë. Sherr mes pjestarëve të dy skuadrave

0
Kryendeshja e femrave ne mes Tiranes dhe Vllaznise. Kryendeshja e kesaj jave qe duhej te ishte vitrina e futbollit shqiptar, ne fakt ka prodhuar nje sherr masiv ne mes pjestareve te dy skuadrave. Gjithçka eshte nderprere ne minuten e 22-te...

Java e 7-të e kampionatit të femrave, nesër klasikja Tirana- Vllaznia

0
Të shtunën do të luhet java e shtatë e kampionatit “Abissnet Superiore” për vajza. Këtë javë do të luhen vetëm tre sfida, pasi ndeshjet Kinostudio – Skënderbeu dhe Laçi – Apolonia janë shtyrë për shkak të angazhimit të disa...

Prezantohet Strategjia e Futbollit të Vajzave 2023-26, Presidenti Duka: Duam të arrijë në të...

0
Federata Shqiptare e Futbollit organizoi pasditen e kësaj të enjteje në stadiumin “Air Albania” eventin e rëndësishëm të lançimit të Strategjisë së Futbollit të Vajzave “Rising Stars 2023-2026”. Një strategji me projekte që pritet të sjellin ndryshime cilësore në...

Të shtunën ‘klasikja’ e femrave Tirana- Vllaznia, trajneri Leka: Ndeshja e rradhës, duam fitoren!

0
Te shtunen do te zhvillohet ndeshja me e rendesishme e kampionatit te femrave, ajo qe ndryshe konsiderohet edhe si "klasikja" e futbollit shqiptar ne mes Vllaznise dhe Tiranes, ndeshje e cila do te luhet ne oren 13:00 ne kompleksin...

Megi Doçi: Sfida me Tiranën? Objektivi i Vllaznisë dihet, vetëm tre pikët

0
Vllaznia e femrave po vijon stërvitjet për sfidën e rradhës. Këtë javë përballë do të jetë ekipi i Tiranës, ndeshje që do të zhvillohet në kryeqytet. Sulmuesja Megi Doçi, e cila mbetet golashënuesja më e mirë e kampionatit shqiptar,...

VIDEO/ Gol me roveshiatë, shijojeni këtë kryevepër të Megi Doçit!

0
Sulmuesja e Vllaznise Megi Doçi vazhdon te shenoje. Shifrat e golave te saj rriten nga ndeshja ne ndeshje dhe sigurisht qe ajo po vendos rekorde qe veshtire se do thyhen nga ndonje futbolliste tjeter. Por e veçanta e kesaj lojtareje...