Gjest fantastik nga Shkodra, futbollistët e vegjël lutje për popullin turk e sirian

0
Termeti dhe pasojat e medha qe solli ne Turqi dhe Siri kane krijuar nje solidaritet te madh ne te gjithe Boten, perfshi ketu edhe Shqiperine. Kuptohet edhe sportin dhe shembulli me i mire eshte ai i klubit Vllaznia i...

Ndodh në një ndeshje 19 vjeçarësh në Shqipëri. Arbitri akordon 7 kartona të kuq

0
Ditën e sotme janë luajtur ndeshjet e javës së 7-të të Superligës së moshave U-19. Tirana kryesuese është ndalur në barazim pa gol ndaj Vllaznisë, ndërsa Partizani është mundur në shtëpi nga Internaciona me rezultatin 1-2. Sfida tjetër e...

Mjafton Aris Ara, Vllaznia U17 mund 2-0 Internacionalin dhe shkon në gjysmëfinale të Kupës

0
Vllaznia U17 vijon me rezultatet pozitive edhe ne ndeshjet e Kupes se Shqiperise te cilat kane startuar diten e sotme. Sipas kalendarit te percaktuar nga FSHF, ne kete aktivitet marrin pjese 8 skuadrat me te mira te renditura ne...

Vllaznia U17 nuk ia del të shkojë në finale ndaj Beshiktash

0
Pas fitores ne ndeshjen çerekfinale ndaj ekipit te Llapit, ekipit Vllaznia U17 e ka ndalur rrugetimin e tij ne gjysmefinalen e turneut nderkombetar te kesaj grupmoshe qe po zhvillohet ne Prishtine te Kosoves. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e djeshme,...

Dymetroshi Entoni Shkoza, portieri i së ardhmes për Vllazninë

0
Vllaznia ka vuajtur per portier keto vitet e fundit dhe jane jo te pakte te huajt qe jane marre per ta siguruar ate dhe ne fakt shume prej tyre edhe kane zhgenjyer. Megjithate ne Shkoder po rritet nje brez i...

Portieri 15 vjeçar i KF Murlanit Gabriel Guri nis një provë treditore te një...

0
Vetem nje vit nga krijimi dhe KF Murlani fillon te marre frutet e punes. Nje nga lojtaret me te spikatur te saj, pikerisht portieri Gabriel Guri, prej dites se sotme ka nisur nje prove treditore tek nje Akademi e...

Sport dhe edukim, inisiativa e veçantë e ekipit të futbollit të moshave në Shkodër

0
Ne Shkoder dhe jo vetem, numri i femijeve qe po angazhohen me futboll por rritet çdo dite e me shume. Kjo padyshim qe eshte diçka shume pozitive, megjithate edhe vete femijet e kane te qarte se jo te gjithe...

Nesër mbyllet kupa “Esat Rakiqi”. Zyra Rajonale e FSHF-së shpall fituesit

0

Pas më tepër se një muaji ndeshje të luajtura, paraditen e nesërme Zyra Rajonale e Federatës Shqiptare të Futbollit në Shkodër do të zhvillojë ceremoninë përmbyllëse të kupës së zhvilluar në nderim të ish- futbollistit dhe ish- trajnerit të Vllaznisë Esat Rakiqi, të ndarë nga jeta pak muaj më parë. Në të pritet të marrin pjesë familjarë dhe shokë e kolegë të tij. Para se të zhvillohet kjo ceremoni dhe ndarja e kupave për fituesit, do të zhvillohet të gjitha ndeshjet sipas grupmoshave.Tashmë janë përcaktuar edhe skuadrat finaliste dhe mbetet për të përcaktuar vetëm fituesit.

Vllaznia U19 e pëson nga 11-metërshat. Eliminohet nga Kupa

0
Kaluan me fat ne turin tjeter te Kupes se Shqiperise 17 vjeçaret e Vllaznise vetem fale gjuajtjes se 11-metershave, por ne te njejten menyre e kane pesuar 19 vjeçaret. Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne Peze- Helmes, Vllaznia...

Flasin KAMPIONËT/ Kastriot Preka: ‘Labeat’ nuk është rastësi. Bazat e futbollit mësohen aty

0
Kampionatet e Ligës Amatore në Shkodër tashmë janë mbyllur dhe kanë kurorëzuar më të mirët. "Shkodra Sport" prej disa ditësh ka sjellë pranë jush protagonistët kryesorë të këtyre suksese, pikërisht trajnerët e ekipeve kampioneve, përmes intervistave të posaçme të...