KUQ e ZI

Gjashtë minuta për golin e fitores, Giacomo Vrioni rikthehet protagonist në Amerikë

0
Giacomo Vrioni rikthehet te goli në Amerikë teksa i dhuroi fitoren 2-1 skuadrës së New England Revolution ndaj Torontos. Sulmuesi shqiptar u aktivizua në minutën e 46-të, ndërsa i mjaftuan vetëm gjashtë minuta për të gjetur rrugën e rrjetës....

Futbollisti i Kombëtares mbyll vitin për shkak të dëmtimit, ja kur pritet të kthehet

0
Frederik Veseli ka pësuar një ndrydhje të ligamentit kolateral të gjurit të majtë dhe do të qëndrojë jashtë fushave për tre muaj, me kthimin që pritet të jetë nga mesi i muajit janar. Një lajm i keq për mbrojtësin e...

Rraklli: S’duhet të jemi mosmirënjohës ndaj Armando Brojës. Kur je mirë e gjithë Shqipëria...

0
Armando Broja eshte kthyer ne nje çeshtje te kombetarja shqiptare teksa ne media por edhe opinion çdo dite jepen mendime te ndryshme per te apo dhe nje perplasje me stafin e kombetares. Ndonese vete Silvinjo e shpjegoi se sulmuesi...

INTERVISTA/ Neziri: Bulku e gjithë trajnerët e kombëtareve “t’i grahin këmbëve’, rezultatet flasin vetë!

0
Pak dite me pare, Kombetarja U-17 e Shqiperise zhvilloi ndeshjet e para te fushates kualifikuese te Europianit ne fazen “Elite Round”. Ne keto duele, Kombetarja kuqezi pesoi nje humbje dhe mori dy barazime, c’ka tregoi se skuadra jone perfaqesuese...

Duka: Silvinjon e zgjodha se ka uri. Tani të kalojmë grupin në Europian

0
Në një intervistë të dhënë për emsionin “Jetë Shqiptare” në RTSH , presidenti i FSHF Armand Duka, ka shpalosur objektivat për në “Gjermani 2024”. Kalimi i grupit është në fokus, pavarësisht se përballë janë emra si Spanja, Italia e...

Starova: Dakun dhe Mujën i kishte parë, në fund do shohim kë lë jashtë...

0
Sulejman Starova është kureshtar të shohë në veprim këtë muaj disa futbollistë të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e grumbullimeve të Silvinjos. Broja, Manaj apo edhe Arbër Hoxha janë alternativat që trajneri ka ftuar për dy miqësoret,...

Nedim Bajrami “mesazh” Sylvinhos: Ndihem mirë me Brojën në sulm, jemi gati për Europian

0
Pas fitores 3-0 në miqësoren e parë përballë Lihtenshtejnit, Kombëtarja shqiptare luajti mbrëmjen e sotme përballë Azerbajxhanit në provën e dytë para nisjes së EURO 2024. Sfida e zhvilluar në “Haladás Sportkomplexum” të Hungarisë, përfundoi me fitoren 3-1 të...

Kristian Shpendi luan për të hyrë në historinë e Çezenës, sulmuesin shqiptar e ndajnë...

0
Çezena siguroi pjesëmarrjen në Serinë B pas 6 viteve mungesë në këtë ligë. Bardhezinjtë kanë siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin B të Serisë C katër javë përpara përfundimit të kampionatit. Megjithëse objektivi i klubit është arritur, Kristjan...

Hafizi: Shqipëria të shkojë sërish në Europian, t’u tregojmë se shqiptarët janë ‘dikushi’ në...

0
Astrit Hafizi ka qene shpeshhere kritik per kombetaren shqiptare, por pas fitores se fundit te saj ndaj Polonise, e ka ndryshuar mendimin dhe tashme eshte kthyer ne nje mbeshtetes te forte te saj. Gjate analizes se tij ne emisionin "Studio...

Bylbyl Sokoli: Mario Mitaj mund të luajë me sukses edhe te Manchester City ose...

0
Mario Mitaj është futbollisti shqiptar që ka shkëlqyer më së shumti në kualifikueset e Europianit. Sipas të gjitha gjasave, do të kemi një kalim të madh të këtij lojtari në merkaton e verës, teksa në mediat italiane u fol...