Roma fiton miqësoren e dytë, Marash Kumbulla një nga autorët e golave

Roma siguron fitoren e dytë radhazi në miqësore. Skuadra e Jose Mourinho u përball sot në Trigoria (qendra stërvitore e verdhekuqve) me Ternana (Serie B), sfidë të cilën e fitoi 2-0. Një nga autorët e golave ishte Marash Kumbulla, i...

Zbulohen shifrat e ofertës ruse, 15 milionë euro në xhepat e Hysajt

Spartak Moska e ka seriozisht për Elseid Hysajn. Klubi i njohur rus, me pretendime për të luftuar për titull këtë vit në kampionat, ka bërë kerkesë zyrtare për transferimin e kapitenit të përfaqësueses shqiptare . Hysaj ka edhe një vit...

‘Majtas, djathtas dhe në qendër’, Marash Kumbulla: Mjafton që të luaj

Marash Kumbulla e nis në perfeksion aventurën e re tek Roma duke debutuar si një nga lojtarët më të mirë të skuadrës së njohur italiane. Në një ndeshje e cila nuk ishte aspak e lehtë, pasi u përballën ndaj...

Hysaj-Napoli, përveç rinovimit rrezikohet një lamtumirë me parametra zero

Prej kohësh qarkullojnë lajme se Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli, për të firmosur me një ekip tjetër për sezonin tjetër. Interesimet për shqiptarin nuk mungojnë, teksa janë disa...

Del raporti, vëzhguesi i talenteve të Romës e kishte pikasur Kumbullën që para 4...

Roma mund ta kishte marrë më lirë dhe më herët Marash Kumbullën. Së fundmi janë publikuar disa dokumente nga gazetari Di Marzo që vërtetojnë se Roma e ka vëzhguar mbrojtësin shqiptar para 4 viteve. Xhiorxho Boskolo vëzhgues talentesh i Romës...

Dita e Kumbullës është nesër, Fonseka bindet ta vendosë titullar ndaj Juves

Marash Kumbulla këtë merkato vendosi të transferohet te Roma, ku do provojë të tregojë edhe një herë se është një nga talentet më të mirë në Serie A. Ai ende nuk ka debutuar me fanellën e kryeqytetasve, me Fonsekën,...

I mjaftojnë vetëm 11 minuta në fushë, Bekim Balaj protagonist në barazimin dramatik të...

Sulmuesit të Kombëtares, Bekim Balajt, i mjaftuan vetëm 11 minuta në fushë, për t’u shndërruar në protagonist, në barazimin 1-1 që skuadra e tij Shtrum Grac arriti në frymën e fundit ndaj Tirolit. Shkodrani e nisi ndeshjen nga stoli, por...

Ankthi dhe karantina marrin fund, Marash Kumbulla mposht Covid-19

Roma pësoi një humbje të thellë (4-0) në fushën e Napolit mbrëmjen e kaluar, por trajneri Paulo Fonseca ka marrë një lajm të mirë. Marash Kumbulla, i cili u infektua me Covid-19 më 10 nëntor, e ka fituar betejën me...

Goli i parë në Serinë A, Hysaj: Uroj të shënoj të tjerë. Në fund...

U desh ndeshja e 192-të në Serinë A për Elseid Hysajn që kapiteni i kombëtares shqiptare të gjente golin e tij të parë në elitën e futbollit italian. Një gol që ka ardhur pak ndeshje para mbylljes të sezonit,...

Mungoi për Shqipërinë, Broja mund të luajë që këtë fundjavë me Vitesen

Të gjithë pritnin ta shihnin në fushë por Armando Broja nuk ia doli që të ishte gati për ndeshjet e përfaqësueses shqiptare në ditët e kaluara. Lojtari pasi kishte shfaqur një formë mëse të mire në duelet e mëparshme...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR