Ndeshja ne mes Vllaznise dhe Bylisit qe do te startoje ne oren 17.00 ne stadiumin “Loro Boriçi” te Shkodres konsiderohet shume e rendesishme per te dy ekipet te cilet duan t’i shkeputen vendit te tete te renditjes, vend ky qe e çon ne play-out.

Duke ditur rendesine e ketij takimi, edhe Sektori i Arbitrave prane Federates Shqiptare te Futbollit mesohet se i ka marre masat dhe ka perzgjedhur nje nga arbitrat me te mire te vendit per ta drejtuar ate.

Behet fjale per arbitrin Juxhin Xhaja i cili do te jete njeriu qe do te vendose drejtesi ne kete perballje shume te rendesishme per te dy ekipet.

Arbitri qe mban edhe stemen e FIFA-s kuptohet qe nuk do ta kete te lehte sepse perballja mund te kete tension ne vetvete ngaqe te dy ekipet do kerkojne rezultat pozitiv, por tashme Xhaja e ka pervojen e duhur per ta kaluar me sukses edhe ate.