Kujt do ia merrte mendja që nga Partizani të shkëlqente në Serinë A me Napolin, madje edhe me një gol spektakolar ndaj Juventusit të mbrojtësit kosovar, i cili dje u vlerësua me notën 6.5 nga media italiane.

“Nuk ka gjetur ende besimin e plotë në vetvete pas dëmtimi dhe bën disa gabime, ndonëse pa zarar.

Por të gjitha to i korrigjon në fillimin e pjesës së dytë duke shënuar me një goditje perfektë dhe 301 i tij i hap rrugën suksesit historik”.