Një lajm shokues është përcjelle pasditen e kësaj të mërkurë nga mediat spanjolle dhe portugeze. Portieri i Portos Iker Casillas ka pësuar një infarkt miokardi.

Pas sulmit në zemër ai është dërguar me urgjence ne spital ne Porto. Ende nuk ka të dhëna për gjëndjen e 37 vjecarit, legjende e portes se Real Madrid dhe Spanjës.

Vijon…