Tekniku Zidane do të paraqitet në El Clasicon e së shtunës me armët e tij më të forta që ka pasur gjatë sezonit 2016/17.Klubi Madrilen arrin në formën më të mirë në El Clasico pas triumfit në Kupën e botës për Klube, që ishte trofeu i 5-të i vitit 2017.Kundër Gremios, ekipi gjeti punën kolektive dhe presionin e lartë. Modric dhe Kroos rifituan kthjelltësinë në ndërtimin e lojës, Carvajal dhe Marcelo u rikthyen ti ndihmojnë sulmit, Cristiano ishte njëri nga kryesorët dhe Bale duket se po gjallërohet.

Lajme të mëdha për Madridin disa ditë para El Clasicos në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit në La Liga. Në vazhdim ju kemi sjellur 4 armët më të forta që Zidane i riktheu para El Clasicos.