Vllaznia- Erzeni eshte sfida e fundit qe do te mbylle turin çerekfinal te Kupes se Shqiperise, duke percaktuar edhe skuadren e katert gjysmefinaliste qe do te vazhdoje garen per fitimin e ketij trofeu, i dyti me i rendesishem pas titullit kampion.

Gazeta “Shkodra Sport” meson se Sektori i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ia ka besuar drejtimin e kesaj ndeshje arbitrit te kolegjiumit te Tiranes Orlando Kuka. Asistente te tij do te jene dy tiranasit e tjere Mario Shazivari dhe Alfred Shkreta.

Arbiter i katert do te jete Sokol Bebja po nga Tirana. Ndersa ne sistemin VAR do te jete durrsaku Florian Lata dhe ne AVAR Dorjan Maletaj. Vezhgues i arbitrave ne takimin e sotem eshte caktuar lushnjari Mentor Sopjani ndersa delegat i Federates eshte Bujar Pregja.

Ndeshja do te startoje ne oren 17:00 dhe Vllaznia do te tentoje te permbyse rezultatin 1-2 te rregjistruar dy jave me pare ne ndeshjen e luajtur ne Rrogozhine./www.shkodrasport.com/