Tirana ka mbyllur Europën dhe tani mendon për Superioren. Skuadra bardheblu është duke menduar për kampionatin dhe mbrojtjen e titullit. Kampionati nis më 20 gusht, ndërsa Tirana po kërkonpër lojtarë. Problemi kryesor është se nuk po gjejnë futbollistë cilësorë.

Në këto kushte, nëse nuk gjenden lojtarë, atëherë skuadra aktuale dotë marrë pjesë në kampionat. Gjithsesi, do të pritet deri në fund të merkatos, pikërisht nëmomentin kur mund të ketë lojtarë të lirë.

Dihet që Tiranës i janë larguar tre lojtarë me peshë,Erjon Hoxhallari, Majkëll Ngo dhe Ardit Toli, si dhe të tjerë që nuk kishin hapësira. Plus këtuedhe Enur Totre që iku pas Europës.

Këtë verë janë afruar Huseini, Aleksi, Hasani, Iseni dheHila, ndërsa vetëm ish-lojtari i Teutës ka luajtur titullar. Bardheblutë duan akoma futbollistë nëorganikë, por skuadra do të plotësohet ndoshta pas ndeshjes së dytë të Konferencë Ligës.