Në Spanjë janë të sigurt që Paul Pogba nuk do të jetë te Real Madrid e as të Juventus.

Mesfushori francez ka nënshkruar tashmë një parakontratë me klubin parisen.

Pogba-së i skadon kontrata në qershor me Manchester United , dhe ai më përpara e ka shprehur disa herë që nuk ka dëshir të qëndrojë më te “Djajtë e Kuq”.

Mediat spanjolle raportojnë se ky është një fakt i kryer dhe burimi është i sigurt për këtë informacion. Tani pritet të bëhet e ditur nga mediat e tjera apo nga klubet përkatëse.