Premtimi i trajnerit Samuel Nikaj se Pogradeci do te ngjitej ne kategorine e pare permes ndeshjeve play-off tashme eshte edhe me i prekshem. Nga tre pengesat qe duhen kaluar per ta arritur kete objektiv, e para tashme eshte lene pas.

Ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne Pogradec, liqenoret kane fituar me rezultatin 3-1 ndaj ekipit te Devollit ndersa presin ne finalen e grupit B ekipin e Laberise.

Ka qene futbollisti Shyti ai qe ka zhbllokuar shifrat ne minuten e 40-te te ndeshjes ndersa ne shtesen e pjeses se pare do te ishte Henrique qe do te dyfishone shifrat duke vendosur qetesine ne rradhet e skuadres se Pogradecit.

Ne fillimin e pjeses se dyte do te vinte edhe goli i trete per te me autor Shkullakun dhe ndonese Nallbani do te shenonte per miqte, asgje nuk do te ndodhte dhe ne fund Pogradeci i eshte gezuar fitores me rezultatin 3-1 duke shkuar ne kete menyre ne finalen e ketij grupi.

Javen e ardhshme ai do te ndeshte me ekipin e Laberise (ky i fundit fitoi sot 1-0 ndaj Butrintit), ne nje fushe asnjanese qe do te vendoset nga Federata. Ne rast fitoreje edhe ndaj ketij kundershtari, ekipi i drejtuar nga Samuel Nikaj pastaj do te luaje ndeshjen e fundit, ate qe do t’i çonte nje kategori me lart, pikerisht ndaj ekipit te renditur ne vendin e tete ne kategorine e pare./SHKODRA-SPORT.COM/