Ai qëndroi në stol dhe luajti vetëm për disa minuta në fitoren mbresëlënëse të Portugalisë kundër Zvicrës, por Cristiano Ronaldo nuk u tremb, duke postuar një foto shumë festive në rrjetet sociale pas kalimit të skuadrës së tij në çerekfinale të Kupës së Botës të këtij viti.

Ylli portugez e cilësoi ditën e djeshme si një ditë të pabesueshme për vendin e tij dhe rezultatin e ndeshjes ndaj zviceranëve historik, ndërsa vlerësoi talentin e bashkëlojtarëve të tij. Së fundi, ai theksoi se ëndrra për të fituar trofeun e lakmuar mbetet e gjallë.

Postimi i yllit portugez:

“Ditë e pabesueshme për Portugalinë, me një rezultat historik në ngjarjen më të madhe në futbollin botëror. Një shfaqje e forcës nga një ekip plot talent dhe rinj. Urime për kombëtaren tonë. Ëndrra mbetet e gjallë. Deri në fund. Le të shkojmë, Portugali”.