Rreziku qe i kanoset Vllaznise pee renien nga Superliga, po e vuajne te gjithe ne Shkoder.

Padyshim me teper ata qe kane luJtur e kontribuar per te ne vite dhe nje nder ta eshte edhe golashenuesi me i mire ne historine e saj, Viorssin Sinani.

Ja si eshte shprehur ai sot ne nje prononcim per mediat: “Është situatë e vështirë për t’u përballuar sidomos për drejtuesit, por edhe për tifozët.

Askush nuk do donte që në 100 vjetorin e krijimit të Vllaznisë, të ndodhte kjo gjë.

Askush nuk e ka menduar këtë gjë.As unë nuk e mendoja. Të gjithë diskutojnë për futbollin, pavarësisht halleve që ka qyteti. Të gjithë janë të ndjeshëm për futbollin në Shkodër”.
www.shkodrasport.com