Erzeni është shumë pranë rënies në Kategorinë e Parë. Shijakasit ndodhen në vendin e parafundit (9-të) me 31 pikë, plot 7 më pak se Teuta dhe Laçi që renditen respektivisht në vendin e 8-të dhe 7-të.

Skuadra e drejtuar nga Alfred Deliallisi, do të luajë sot fatin e saj në transfertën e vështirë korçarë përballë për Skënderbeut. Këta të fundit nuk jan aspak të lehtë për Erzenin, përkundrazi, këtë sezon janë kthyer në ‘makth’ për të.

Në 3 ndeshjet e para të këtij sezoni, Erzeni nuk ia ka dalë të marrë asnjë pikë përballë Skënderbeut. Shijakasit janë mposhtur 0-3, 1-0 dhe 1-2.

Ndërsa ditën e sotme, përveç se duan pikë jetike për të shpreshuar te mrekullia e mbijetesës, Erzeni kërkon që t’i jap fund një makthi, të ashtuquajtur Skënderbeu./newsport/