“Derbi” i Veriur per kategorine e pare, ai ne mes Veleçikut dhe Vllaznise qe do te luhet sot ne oren 13.30 ne fushen sportive “Reshit Rusi”, i eshte besuar per ta drejtuar nje tresheje arbitrash me pervoje e cila arbitron edhe ne Superlige.

Kjo tregon se Sektori i Arbitrimit prane FSHF-se i ka dhene rendesine e duhur ketij takimi ne menyre qe fituesi te zgjidhet nga ajo çfare dy ekipet do prodhojne ne fushen e lojes dhe jo nga gabimet e arbitrave.

Keshtu, arbiter kryesor ne kete ndeshje eshte caktuar te jete fieraku Emirion Sino qe do te kete si asistente dy bashkeqytetaret e tij Erind Hasanaj dhe Ilir Llupi. Nderkohe arbiter i katert do te jete patosaraku Elton Hazizaj.

Sakaq, vezhgues i arbitrave eshte caktuar Sokol Avdo nga kryeqyteti ndersa delegat i FSHF-se per kete ndeshje do te jete Agim Mone. Kjo eshte ndeshja e fundit e ketij viti per te dy ekipet dhe padyshim qe ata do te tentojne te marrin me te miren e mundshme.
www.shkodrasport.com