Gafa e vitit është regjistruar në ndeshjes mes Manchester City-t dhe Shakhtar. Skuadra e Pep Guardiola-s ishte në avantazh 1-0 kur Sterling rrëzohet brenda zonës duke fituar një penallti.

Por përsëritjet tregojnë se sulmuesi i Qytetarëve është penguar pasi ka goditur tokën. Penalltia është shndërruar në gol nga Gabriel Jesus.